Home Home construction Джерело безперебійного живлення: чому краще використовувати LiFePO4 акумулятори

Джерело безперебійного живлення: чому краще використовувати LiFePO4 акумулятори

by buma888

Літій залізо фосфатний акумулятор 12 вольт активно використовується в пультах охоронної сигналізації, джерелах безперебійного живлення та інших пристроях як накопичувач електроенергії.

Перед настанням зими та можливими блекаутами, багато хто розглядає варіант купити літій залізо фосфатний акумулятор як накопичувач енергії для системи резервного (аварійного) живлення. І це при тому, що АКБ цього типу значно дорожче, ніж свинцево-кислотні чи кадмієві аналоги.

Чому вигідно купити літій залізо фосфатний акумулятор

За своїми характеристиками та експлуатаційними властивостями LiFePO4 істотно перевершують інші аналоги:

  • Велика кількість допустимих циклів заряд/розряд — акумулятори нових зразків можуть витримати до 7 тисяч циклів, при цьому — майже без істотного зниження значення початкової місткості. За дотриманням умов експлуатації літій залізо фосфатний акумулятор може активно використовуватись до 10 років.
  • Компактні розміри — завдяки дуже високій щільності енергії, можна запасати більше енергії у порівняно невеликому об’ємі.
  • Екологічність — експлуатація LiFePO4 не супроводжується утворенням будь-яких газів або сполук, які можуть бути шкідливими для людини або спровокувати вибух чи пожежу. Тому їх можна розміщувати всередині приміщення, у безпосередній близькості від підключеного пристрою. Це дозволяє знизити втрати від передачі електроенергії та збільшити термін функціонування джерела безперебійного живлення.
  • Безпека — літій залізо фосфатний акумулятор, в порівнянні зі звичайними літієвими АКБ, мають кращий захист від теплового розгону та перегріву, мають дуже низький ризик самозаймання.
  • Низький саморозряд — LiFePO4 можуть дуже довго зберігати енергію з мінімальними втратами заряду. Протягом місяця витік може становити лише кілька відсотків, тому немає потреби регулярно контролювати рівень заряду акумулятора та проводити його підзарядку.
  • Простота експлуатації — акумулятори цього типу вимагають мінімального обслуговування, вони повністю герметичні та не потребують регулярного доливання електроліту. У них встановлена BMS плата, яка забезпечує контроль робочого струму та напруги.
  • Їх можна використовувати у складі сонячних електростанцій.
  • Стабільність параметрів — акумулятор видає майже постійне значення струму і напруги до повної розрядки. При цьому LiFePO4 накопичувач не боїться глибокої розрядки, навіть після використання 95% заряду він відновлюється у повному обсязі.

Що окремо варто сказати про літій залізо фосфатний акумулятор 12 вольт — на відміну від літієвих АКБ, його можна використовувати у широкому температурному діапазоні. Мінімально допустима температура деяких зразків може досягати -20°С, що значно розширює можливості експлуатації.

You may also like

Leave a Comment